Zásadní část rychnovské nemocnice prošla rekonstrukcí pláště

Skončila rekonstrukce pláště multioborového pavilonu v rychnovské nemocnici. Budova je zateplená, má vyměněná okna také zmodernizované porodní boxy a zákrokový sál porodnice. Stavební práce stály přes 60 milionů korun.

„Rekonstrukce multioborového pavilonu v rychnovské nemocnici začala v září loňského roku a po 13 měsících se ji podařilo úspěšně dokončit a zkolaudovat. Stavební práce stály celkem 45,6 milionu korun s DPH. Na financování se kraji podařilo získat dotaci ministerstva životního prostředí,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za investice.

Královéhradecký kraj nechal budovu včetně střechy kompletně zateplit. Řemeslníci následně zrekonstruovali také hromosvod, kompletně vyměnili vstupní dveře i okna a ta osadili elektricky ovládanými žaluziemi. Projekt administrovalo krajské Centrum, investic, rozvoje a inovací. V objektu souběžně probíhala i druhá krajská investice.

„Už během července se podařilo dokončit modernizaci porodních boxů včetně zázemí a zákrokového sálu rychnovské porodnice. Stavební práce a vybavení interiéru stály téměř 15 milionů korun. Díky těmto investicím jsme zvýšili komfort pro zaměstnance i pacienty,“ doplnil radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink (HDK, Spojenci pro Královéhradecký kraj).

Vláda na konci září schválila poskytnutí financí na další krajský projekt na pokračování modernizace a dostavby nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Projekt za 865 milionů korun počítá s výstavbou nového pětipodlažního pavilonu s urgentním příjmem, operačními sály a ambulantní péčí a zároveň s modernizací tří ze sedmi podlaží stávajícího pavilonu DIGP. Obě budovy budou propojeny, čímž vznikne jeden funkční celek.

NIKOLA BLAHYNKOVÁ

ZDROJ: KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ