J. Kocourek: Doprava v Královehradeckém kraji 2020-2024

Asi opravdu není na světě člověka, který by se ve svém životě nesetkal s nějakým typem dopravy. Ať už jde pěšky do sousední vesnice či cestuje k lékaři do okresního města, případně letí na dovolenou k moři. Přáním každého z nás pak je, aby to bylo bezpečné, rychlé a ne příliš komplikované. Pravdou zůstává, že ne vždy jsme s námi zvolenou přepravní službou spokojeni a ten opačný pocit nejednou převládá.

Spojenci pro Královéhradecký kraj přicházejí s programem, který má zcela jistě ambici, aby počet občanů nespokojených s dopravou v našem kraji začal postupně klesat. Dovolujeme si proto předložit několik zásadních bodů k zlepšení jak v silniční, tak i železniční dopravě. O co usilujeme?

Aby například ubylo smrtelných nehod mezi Hradcem a Náchodem či Trutnovem – kdo tam dnes jezdí, ví, o jak nebezpečný úsek jde. Budeme nadále podporovat současné svižné tempo výstavby D 11, ale až k polské hranici. Krajskému městu pak výrazně pomůže stavba D 35.

Musíme pokračovat v rekonstrukcích silnic II. a III. tříd, které patří našemu kraji. Je však ale potřeba z nich vymístit tranzitní kamiony, často z jiných zemí, pro které jde o úsporu na mýtu.

Chceme být mimořádně aktivní v nápomoci obcím při zavádění úsekového měření rychlostí. Jde především o preventivní opatření a ti, kdo se našimi obcemi řítí často i stovkou, nechť platí. A ruku na srdce, kdy u vás Policie ČR měřila rychlost…

Nemáte v sobotu a neděli spojení do nejbližšího města? Dejte nám vědět, taková věc musí mít řešení!

Jezdíte rychlíkem z Hradce do Prahy? A víte, že cesta trvá stejně dlouho, jak před 50 lety? Naším cílem je podpora rychlejšího spojení, které již v roce 2000 fungovalo – dokonce z Trutnova a Náchoda, a také výstavba vysokorychlostní tratě z Prahy do Polska přes krajské město. Zároveň chceme lépe koordinovat přestupy mezi autobusy a vlaky a podporovat sjednocování tarifů.